Dron Arena 2022 - Whoop Of Poland - informacje dla pilota - Fundacja Kamienica 1

Dron Arena 2022 – Whoop Of Poland – informacje dla pilota

Dron Arena 2022 – Whoop Of Poland – informacje dla pilota

Category : Uncategorized

Wydarzenie w Szczecinie będzie kolejnym przystankiem dla czołowych zawodników wyścigów micro dronów w Polsce na trasie @Whoop of Poland. Pierwsze w Czeladzi organizował @Teamfailsafe, drugie w Łodzi organizowało @MRC.

Jeśli chcesz wziąć udział w wyścigu zapoznaj się z poniższymi zasadami i wypełnij formularz zgłoszeniowy zawodnika. Zapisy przyjmujemy do 26 lutego do godz. 20.00.

Link do formularza:

Zapoznaj się z zasadami udziału w wyścigu mini dronów

Wymagania techniczne

  • Ramka max 75mm z osłonami (tzw. ducted)
  • Bateria 1s
  • VTX o mocy 25mW – będziemy to sprawdzać. Drony przekraczające maksymalną moc nie zostaną dopuszczone do wyścigów. Sprawdź to koniecznie w domu i jeśli masz wątpliwości zmodyfikuj sprzęt.
  • Musisz umieć zmieniać kanał w dronie i w goglach. Naprawdę. Nie da się przelecieć wyścigów na jednym kanale i na pewno trzeba go będzie zmieniać. Najprawdopodobniej będziemy latać albo na R1, R3, R6, R7 albo na E2, F2, F7, E6. Szczegóły udostępnimy na kilka dni przed wyścigiem. 

Inspekcja techniczna

Bądź na miejscu przynajmniej 15 minut wcześniej i podejdź do miejsca inspekcji technicznej i rejestracji ze swoimi dronami, którymi będziesz latać w wyścigach. Miej ze sobą baterię i ustaw od razu kanał, na którym będziesz zaczynać wyścig. Sprawdzimy moc VTX oraz to, czy jesteś na właściwym kanale. Twoje drony zostaną oznakowane markerem UV. W trakcie rejestracji dokonasz też opłaty startowej. 

Nie zmieniaj mocy VTX w trakcie wyścigu – my wyłapiemy to na laptimerze, a reszta pilotów będzie borykać się ze złym zasięgiem wizji. Zostaniesz zdyskwalifikowany(a). 

Tor

Plan toru zostanie opublikowany na kilka dni przed wyścigami na stronie wydarzenia. Dokładamy starań, żeby z wyprzedzeniem pojawiła się też poglądowa mapa w Velocidrone. Zastrzegamy sobie prawo do lekkiej modyfikacji toru w razie niespodziewanych problemów technicznych. 

W trakcie wyścigu można używać turtle mode. W newralgicznych miejscach będą stały osoby z obsługi technicznej, które pomogą wydostać zakleszczonego drona. Niemniej będą to robiły tak, żeby nie blokować innych dronów – zawodnicy w powietrzu mają pierwszeństwo. Może się okazać, że nie da się łatwo wydostać drona – w takiej sytuacji pilot wydostanie go dopiero po zakończeniu aktualnej rundy. 

Reguły

Przed rozpoczęciem wyścigu obejdziemy tor, wyjaśnimy trasę i odpowiemy na wszystkie pytania. 

Wszystkie wyścigi będą się odbywały ze spotterami. Spotter to osoba, która w trakcie wyścigu stoi obok pilota i obserwuje jego przelot informując, kiedy ominął bramkę lub popełnił inny błąd. Spotterzy będą też pomagać w rozstrzyganiu potencjalnych sporów. Dla pilotów z grupy 1 spotterami będą piloci z grupy 2, dla pilotów z grupy 2 spotterami będą piloci z grupy 3, itd. Dla pilotów z grupy ostatniej spotterami będą piloci z grupy 1. Każdy na swoim kanale. Spotterzy przychodzą spotować ze swoim dronem i baterią przygotowani na kolejną rundę i swój lot. Dzięki temu będziemy mogli przeprowadzić więcej rund kwalifikacyjnych.

NIE WPINAMY BATERII W TRAKCIE TRWANIA WYŚCIGÓW. Jeśli ktokolwiek lata nie można wpinać baterii – na jakimkolwiek jesteś kanale. Za łamanie tej zasady grozi wykluczenie z wyścigu. 

Prowadzący wyścigi ustali czas w jakim piloci z danej rundy mają pojawić się na starcie – będzie to 1 minuta od wezwania przez mikrofon. Jeśli pilot nie stawi się na starcie i nie reaguje na wezwania wyścig startuje bez niego/niej. Ostateczną decyzję podejmuje prowadzący wyścigi. Bądź skupiony(a) i śledź cały czas co się dzieje.

Wyścigi zaczniemy od jednej rundy treningowej w ramach wylosowanych grup. Zrobimy wtedy testowy pomiar czasu, kalibrację laptimera i oswoimy się ze spotowaniem. Sprawdzicie też wizję w grupie. Po rundzie testowej piloci będą mogli zgłosić swoje zastrzeżenia, które przedyskutujemy przed rozpoczęciem kwalifikacji. 

Kiedy zakończysz rundę leć do wyznaczonego miejsca zakończenia wyścigu. Nie lataj po torze i nie blokuj innych. 

Kwalifikacje

Kwalifikacje latamy w wylosowanych wcześniej grupach. Informację o grupach i kanałach udostępnimy z wyprzedzeniem na stronie wydarzenia. W trakcie wyścigów będzie to można sprawdzić na rzutniku lub u prowadzącego wyścigi. Ilość grup i rund kwalifikacyjnych będzie zależała od ilości uczestników. Odbędą się minimum trzy rundy kwalifikacyjne, które uszeregują wszystkich uczestników według dwóch najlepszych następujących po sobie okrążeń (fastest 2 consecutive laps). 16 najlepszych pilotów i pilotek przechodzi do eliminacji. 

W kwalifikacjach będziemy latali dwuminutowe rundy. Jeśli usłyszysz sygnał i informację, o zakończeniu rundy doleć okrążenie do końca i zakończ wyścig w wyznaczonym miejscu. NIE MUSISZ KOŃCZYĆ WYŚCIGU W POŁOWIE TORU PO USŁYSZENIU SYGNAŁU – DOLEĆ TOR DO KOŃCA. Reguła ta obowiązuje tylko w kwalifikacjach. 

Eliminacje

Eliminacje odbywają się na zasadach podwójnych eliminacji opisanych przez FAI (brackets with double eliminations). 

W eliminacjach latamy trzy okrążenia i liczy się kolejność ukończenia wyścigu. Dwie pierwsze osoby przechodzą do kolejnego wyścigu. Miejsce 3 i 4 spada do kolejki drugiej szansy. Dokładne szczegóły można doczytać na stronie FAI lub obejrzeć arkusze z wynikami, które udostępnimy na kilka dni przed wyścigiem. 

Finał 

Finał będzie rozegrany pomiędzy 4 najlepszymi pilotami w formacie chase the ace czyli do dwóch wygranych wyścigów. 

Nagrody

Dla najlepszych pilotów przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegóły dotyczące nagród zostaną opublikowane na stronie wydarzenia na kilka dni przed wyścigiem. 

#DronArena2022

Więcej informacji znajdziesz TU – kliknij i przejdź do wydarzenia na FB

Organizator:
Kamienica1 Fundacja Na Rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia
Al. Wojska Polskiego 90
70-482 Szczecin
www.kontakt@kamienica1.pl
Jeśli masz pytania to kontaktuj się z nami mailowo e-mail: kontakt@kamienica1.pl lub telefonicznie pod nr tel. 503 796 524

Dziękujemy za wsparcie Partnerom wydarzenia:

  • Gmina Miasto Szczecin
  • „INKU”
  • Media Dizajn
  • Dronowo.pl
  • Znów o dronach – sklep z dronami z Krakowa znowodronach.pl
  • Avifly – sklep z dronami ze śląska avifly.pl
  • BetaFPV – producent dronów betafpv.com
  • Nobshop – sklep z dronami z Warszawy nobshop.pl
  • Orqa – producent gogli i akcesorii do dronów orqafpv.com
  • Xorr – sklep z dronami z Wrocławia xorr.pl

oraz wolontariuszom Fundacji Kamienica 1.

Szczególne podziękowania dla Huberta Wilczyńskiego, Mikołaja Kolasińskiego i Pawła Stefańskiego za nieocenione wsparcie organizacyjne i merytoryczne.


Kategorie