Stowarzyszenie Zwolenników Mądrej Pomocy Impuls

 

Stowarzyszenie Zwolenników Mądrej Pomocy Impuls

 

Stowarzyszenie Zwolenników Mądrej Pomocy „Impuls”

„KRS:  0000502677, NIP  6731897338, K-to:  BGŻ Oddz. Szczecinek, Nr   59 2030 00451110 0000 03594930

kontakt:  690 041 717

Facebook

 

Jeśli chcesz aby Twój 1% z podatku rocznego wsparł również działania Stowarzyszenia Zwolenników Mądrej Pomocy Impuls to wpisz do swojego zeznania podatkowego nr KRS: 0000377928 i cel szczegółowy: Animacja społeczności lokalnej 01.

Możesz również skorzystać z poniższego oprogramowania gdzie automatycznie zamieszczone są KRS oraz wpisany cel szczegółowy.

 

 

KIM JESTEŚMY

Stowarzyszenie powstało w celu realizacji wizji świata, w którym nikt nie jest dyskryminowany z powodu swojej odmienności czy dysfunkcji, a niesienie „mądrej pomocy” (opartej na prawach obywatelskich i zdolności każdej osoby do wnoszenia wkładu do społeczności, w której żyje) – przeciwdziała wykluczeniom społecznym i staje się impulsem do zmiany.

Jesteśmy zrzeszeniem osób dotkniętych problemem niepełnosprawności własnej lub w rodzinie oraz ich sympatyków (25 członków  –  w tym 5 pedagogów) zamieszkałych w Bornem Sulinowie oraz w mieście i gminie Szczecinek.

Nasi członkowie zamieszkali w Bornem Sulinowie, to osoby nie dotknięte problemem niepełnosprawności w rodzinie, natomiast w „grupie szczecineckiej” mamy 7 rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Działamy głównie w powiecie szczecineckim.

 

NASZA MISJA

Misją stowarzyszenia jest niesienie mądrej pomocy, opartej na wierze w potencjał jednostki i przekonaniu, że czasem mały impuls może być początkiem dużej zmiany.

 

NASZE WARTOŚCI

Integracja i etyka w działaniu. Mądra pomoc. Poprawa jakości życia. Uczciwość i rzetelność. Ludzie źródłem naszej siły. Szacunek i uznanie dla jednostki.

 

NASZE DZIAŁANIA:

1. Rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia opiekuńczo-pedagogicznej  świetlicy dla dzieci

i młodzieży nie w pełni sprawnej (głównie intelektualnie):

a) przeprowadziliśmy ankiety wśród rodziców dzieci nie w pełni sprawnych z miasta i gminy

Szczecinek w celu zdiagnozowania potrzeb w tym zakresie.

b) opracowaliśmy projekt funkcjonowania świetlicy oraz kosztorys wstępny adaptacji

wytypowanego obiektu, jednak z powodu wysokich kosztów remontu, nadal poszukujemy

alternatywnej opcji,

c) rozpoczęliśmy starania o pozyskanie środków finansowych.

 

2. Opracowaliśmy i realizujemy projekt „Akademia Rozwoju” w ramach którego przygotowaliśmy cykl warsztatów pozwalających uczestników odkrywać nowe talenty i rozwijać te ujawnione.

Nasi podopieczni uczestniczyli już w warsztatach ekologicznych, przyrodniczych, kulinarnych, artystycznych i literackich.

3. Zrealizowaliśmy projekt dla integracyjnej grupy dzieci i młodzieży z miasta i gminy Szczecinek:

Kolorowe Wakacje

a) – cz. I – półkolonie w lipcu,

bazujące na zajęciach zewnętrznych ( z zabezpieczoną opcją alternatywnych zajęć w wynajętych salach, na wypadek niepogody). Tę część przeprowadziliśmy całkowicie wolontarystycznie ( praca pedagogów i opiekunów), pomoc lokalnych organizacji i instytucji.

b) – cz. II  – sześciodniowy wyjazd edukacyjno-integracyjny do Bornego Sulinowa dla 14 dzieci i młodzieży (warsztaty ekologiczno-przyrodnicze, kulinarne, historyczne, wycieczki itp.)

 

4. Realizujemy cykliczne imprezy dla naszych podopiecznych i ich rodzin – Turnieje Rodzin, w trakcie których rodzice wspólnie z dziećmi wykonują zadania konkursowe, czerpią radość ze wspólnych działań, ujawniają nowe umiejętności, utrwalają więzi rodzinne i zwiększają poczucie własnej wartości.

5. Zrealizowaliśmy Charytatywny Turniej Młodych Talentów w sali kina „Wolność”, w którym o puchar zwycięzcy rywalizowali uczniowie szczecineckich szkół prezentując różne umiejętności (wokalne, instrumentalne, taneczne, aktorskie itp.). Celem turnieju było nie tylko zainicjowanie zbiórki na nasze działania dla dzieci i młodzieży nie w pełni sprawnej, ale też zwrócenie uwagi lokalnej społeczności na ich problemy.

6. Utworzyliśmy Klub Wolontariatu zrzeszający: 4  wolontariuszki – absolwentki szczecineckich szkół średnich ( w tym 1 studentka pedagogiki). Pozyskaliśmy doświadczoną osobę – pedagoga na stanowisko Koordynatora Wolontariatu.

7. Podpisaliśmy umowę o współpracy ze szczecinecką placówką opiekuńczo-wychowawczą, przedstawicielem biznesu z Bornego Sulinowa oraz z tamtejszą organizacją pozarządową.

8. Nawiązaliśmy stałą współpracę z Zespołem Szkół Nr 2  im. Ks. Warcisława Szczecinku.

9. Jesteśmy członkiem Zachodniopomorskiej Federacji Pozarządowej.

 

 

Jeśli chcesz aby Twój 1% z podatku rocznego wsparł również działania Stowarzyszenia Zwolenników Mądrej Pomocy Impuls to wpisz do swojego zeznania podadtkowe nr KRS: 0000377928 i cel szczegółowy: Animacja społeczności lokalnej 01.

Możesz również skorzystać z poniższego oprogramowania gdzie automatycznie zamieszczone są KRS oraz wpisany cel szczegółowy.

Prosimy pamiętać o tym, że numer KRS pojawi się w deklaracji PIT dopiero po wystąpieniu podatku należnego w wysokości minimum 10 zł, oznacza to, że np. w PIT-37 i PIT-36 musi wystąpić dochód do opodatkowania w wysokości minimum 3142 zł.

Poniżej widać różne rodzaje linków do Twojego programu PITy TaxMachine 2014/2015, wybierz ten który Ci najbardziej pasuje i wklej jego kod na swoją stronę internetową, do profilu w serwisie społecznościowym czy wyślij e-mailem.

Instalatory programów są przechowywane na naszym serwerze, nie powinno się ich kopiować na inny serwer ze względu na możliwe aktualizacje programu i związane z tym aktualizacje instalatorów. Jeżeli skopiujesz instalator na własny serwer to nie masz gwarancji, że instalator jest zawsze aktualny. Podatnicy instalujący program z nieaktualnego instalatora będą zmuszeni pobierać aktualizacje programu od razu po jego instalacji.

Linki widoczne poniżej prowadzą do strony z której wykonywane jest przekierowanie do strony z instalatorem Państwa programu. Jest to zalecany sposób linkowania programu bowiem taki link zawsze prowadzi do aktualnej wersji instalatora, także w kolejnych latach podatkowych gdy nazwa pliku będzie się zmieniać (obecnie plik nazywa się pity2014.exe, w kolejnych latach będzie zmieniał się rok w nazwie pliku). Dzięki temu raz wstawiony na Państwa strone link jest zawsze prawidłowy, nie trzeba będzie go modyfikować w kolejnych latach.

 

 

Jeśli chciałbyś zainstalować poniższy obrazek na swojej stronie internetowej to:

Program PITy TaxMachine 2014/2015 - kliknij aby pobrać

Skopiuj poniższy link i wklej na stronę. Po wklejeniu linka ukaże się poniższy obrazek po kliknięciu na który na dysk komputera zostanie ściągnięty program umożliwiający wypełnienie PIT:

<a href=”http://taxmachine.pl/program-pity?id=1252″><img src=”http://opp.taxmachine.pl/img/d/d002.png” alt=’Program PITy TaxMachine 2014/2015 – kliknij aby pobrać” title=”Program PITy TaxMachine 2014/2015 – kliknij aby pobrać”/></a>

 

Wersja tego samego programu z mniejszym banerem:

Program PITy TaxMachine 2014/2015 - kliknij aby pobrać

Link do wklejenia na stronę (mniejszy baner):

<a href=”http://taxmachine.pl/program-pity?id=1252″><img src=”http://opp.taxmachine.pl/img/d/d026.png” alt=”Program PITy TaxMachine 2014/2015 – kliknij aby pobrać” title=”Program PITy TaxMachine 2014/2015 – kliknij aby pobrać”/></a>

 


Kategorie