#ZagrajWRoundnet - cykliczne spotkania sympatyków gry roundnet - Fundacja Kamienica 1

#ZagrajWRoundnet – cykliczne spotkania sympatyków gry roundnet

#ZagrajWRoundnet – cykliczne spotkania sympatyków gry roundnet

Category : Uncategorized

Jeśli szukasz pomysłu na aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu w miłej atmosferze to grupa Roundnet Szczecin jest właśnie dla Ciebie!

Grupa spotyka się cyklicznie w godzinach 17:00 – 19:00 każdy wtorek, piątek i niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie – zawsze szukaj żółtej flagi!

.

Czym jest roundnet?

Roundnet to gra zespołowa z użyciem małej gumowej piłeczki wielkości pomarańczy pomiędzy dwoma dwuosobowymi zespołami na nieograniczonej przestrzeni 360 stopni wokół zestawu (małej trampoliny).

W wersji sportowej polega na odbijaniu piłki, a w wersji rekreacyjnej opiera się na zasadzie rzuć-i-złap.

Aktywność pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, którą można uprawiać wewnątrz jak i na zewnątrz!.


Jakie są zasady?

Grę rozpoczynamy od ustalenia zespołów oraz formatu rozgrywki (np. 1 set do 15 punktów, 3 setów do 21 punktów na przewagę dwu punktową itd.), a następnie bitwie na kamień, papier, nożyce do jednej wygranej o to, która z drużyn rozpocznie grę serwisem.

Wszyscy ustawiają się za linią serwisową jak na grafice powyżej. 

Osoba serwująca podaje wynik 0:0, osoba odbierająca z przeciwnej drużyny potwierdza i po poprawnie wykonanym serwisie za każdym pojedynczym odbiciem się piłeczki od siatki, akcję rozgrywają zespoły na przemian mając do dyspozycji maksymalnie 3 kontakty dowolnymi partiami ciała. Rywalizacja toczy się na nieograniczonej przestrzeni 360 stopni wokół zestawu do momentu, gdy któraś z drużyn zagra tak, że drugi zespół nie będzie w stanie się obronić lub któraś z drużyn będąc w posiadaniu piłki popełni błąd – każda taka akcja kończy się przyznaniem 1 punktu na konto jednego z zespołów.
Błędem jest np. odbicie się piłeczki od plastikowego elementu zestawu lub od ziemi lub więcej niż 1 raz od siatki itp.

Więcej wyjaśnimy Ci na spotkaniu!

Pamiętaj! – Możesz przyjść samodzielnie (jeżeli jesteś osobą pełnoletnią lub z rodzicem/opiekunem prawnym jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat) lub z przyjaciółmi!

ZAOBSERWUJ!

Strona Roundnet Szczecin na Facebook – tutaj!

Profil Roundnet Szczecin na Instagramie – tutaj!

DOŁĄCZ!

Grupa Roundnet Szczecin na Facebook – tutaj!Kategorie