10. urodziny - relacja - Fundacja Kamienica 1

10. urodziny – relacja

10. urodziny – relacja

Category : Uncategorized

Kamienica1 dalej świętuje – wygraj prezent z okazji 10-lecia fundacji!

– Skończyliśmy oficjalnie 10 lat! Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy świętowali online razem z nami 10 lutego i wszystkim naszym Partnerom oraz wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu wydarzenia. Dziękujemy za te życzenia, które otrzymaliśmy w trakcie jak i te, które dotarły po wydarzeniu. To jednak nie koniec, gdyż 10 lutego wystartowaliśmy z obchodami 10 rocznicy i świętować zamierzamy cały 2021 rok! Więcej o tym za chwilę, a teraz powiedzmy o tym, co już za nami! – Zaczyna Marek Szymański prezes Fundacji Kamienica1.

W trakcie wydarzenia były wspomnienia, kilka słów o planach na przyszłość, mnóstwo niespodzianek i prezentów oraz rozmowy z ciekawymi gośćmi, a wśród nich:
– Patrycja Rudnicka – jedna z pierwszych wolontariuszek fundacji, która opowiedziała również o swojej pasji – obecnie wykonała 150 samodzielnych skoków ze spadochronem!
– Maciej Jakimiec z Fundacji Copernicus Project z Torunia – rozmawialiśmy na temat “Near Space Program” – czyli amatorskiej eksploracji kosmosu.
– Arleta i Tymon Seroccy (kapitan zespołu frisbee “967 Ultimate Szczecin”) – rozmawialiśmy o rozwoju dyscypliny Frisbee Ultimate na przestrzeni lat.
– Janek Stachiewicz ze Stowarzyszenia Roundnet Poland z Warszawy – rozmawialiśmy na temat nowej dyscypliny sportowej – Roundnet.
– Marta Piszcz – jedna z obecnych wolontariuszek opowiedziała o działaniu “Bingo w Kamienicy1”.
– Marta Przeczewska z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie – rozmawialiśmy z jednym z Partnerów na temat roli kobiety w organizacji pozarządowej.
– Jerzy Mika z Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu – rozmawialiśmy na temat znaczenia “Kapitału Żelaznego” w NGO.
– Sylwester Perowicz – 5th Element – opowiedział o idei organizacji festiwalu balonowego w Szczecinie.

– Nasz eksperyment się udał i w trakcie transmisji przełączaliśmy się by zobaczyć miasto z perspektywy balonu meteorologicznego na uwięzi znajdującego się na wysokości 100 metrów – dodaje Szymański.

Wydarzenie online odbyło się 10 lutego w godz. 12:00 – 16:00.
Zapis transmisji jest nadal dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/events/454734785701170

– Nasz balon został zauważony przez Szczecinian i cieszył się niemałym zainteresowaniem oraz stał się tematem do dyskusji na jednej z Facebook’owych grup dotyczących miasta Szczecin. Mieszkańcy zamieszczali w komentarzach zdjęcia i filmy z różnych części miasta! Wywołaliśmy pozytywne zamieszanie co nas bardzo cieszy. W wakacje planujemy kolejny krok i chcemy wypuścić balon do stratosfery!  – Przyznaje z uśmiechem Marek Szymański.
Link do posta, o którym mowa: https://www.facebook.com/groups/szczecinianie/permalink/4242505672443781

Fundacja nie zwalnia tempa i jak już wspomniał prezes Marek Szymański – jubileusz 10-lecia obchodzić będą przez cały 2021 rok. Co ciekawego jeszcze przygotowali? 

– Zapraszamy mieszkańców m.in: do wzięcia udziału w naszej urodzinowej loterii fantowej, w której można wygrać niesamowite nagrody i jednocześnie wesprzeć nasze działania. Do wygrania mamy np. bilet na lot prawdziwym balonem osobowym dla jednej osoby, Skok z najwyższego obiektu do skoków typu Rope Jump – tzw. Big Tower (252 metry) czyli komina dawnych zakładów Wiskord w Żydowcach (2 bilety), 10 podwójnych zaproszeń na wycieczkę po Wieży Gocławskiej (dawniej Wieży Bismarcka). Koszt losu to jedyne 15 zł a nagrody możecie zrealizować dogodnym dla Was terminie. Zaznaczamy, że w loterii mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Los kupić możecie do 7 marca (24:00), natomiast losowanie odbędzie się kolejnego dnia, czyli 8 marca. Choć dzień losowania jest Dniem Kobiet, to z nagród mogą korzystać zarówno Panie jak i Panowie.

Więcej na temat loterii znajdziecie na stronie internetowej:
https://kamienica1.pl/loteria-fantowa-na-10-urodziny-fundacji-kamienica1/

Gdzie kupić los?
https://evenea.pl/pl/wydarzenie/loteriafantowax

– Obecnie prowadzimy bezpłatne spotkania i treningi popularyzujące grę Roundnet oraz  zapraszamy do udziału w nich wszystkie osoby pełnoletnie, a także niepełnoletnie (od 10 roku życia) wyłącznie za zgodą i pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 19:50 i każdy piątek od godziny 19:30 na hali sportowej ZUT przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie. Aby móc wziąć w nim udział należy dołączyć do grupy na Facebook’u, zapowiedzieć swój udział i przyjść ze strojem sportowym i zmiennym obuwiem przeznaczonym na halę.

Link do wspomnianej grupy:
https://www.facebook.com/groups/roundnetszczecin

Jeżeli nie wiesz czym jest Roundnet:
https://kamienica1.pl/spikeball-roundnet/

– Dzięki prowadzonej przez nas zbiórce publicznej “Na zdrowie i edukację dzieci i młodzieży” wspieramy również lokalne grupy nieformalne np.
– PAR Poland (żeńska dywizja Roundnet):
https://www.facebook.com/PARPoland
https://www.instagram.com/parpoland/
– drużynę #967 Ultimate Frisbee Szczecin:
https://www.facebook.com/967UltimateSzczecin

Jak można wesprzeć działania Fundacji Kamienica1?

– Możliwości wsparcia jest wiele np. można podzielić się resztą z zakupów, czyli wrzucić pieniążki do oznaczonej skarbonki w sklepie, można przekazać nam darowiznę, ale jako, że rozpoczął się czas rozliczeń to teraz chciałbym zachęcić mieszkańców do przekazania 1% swojego podatku dochodowego na naszą działalność zatem wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nasz nr KRS:0000377928. Warto wesprzeć Kamienicę1 – Fundację Na Rzecz Rozwoju Sztuki i Promocji Zdrowia będącą jednocześnie Organizacją Pożytku Publicznego.

Jakich działań na pewno możemy się spodziewać jeszcze w tym roku?

– Robimy dużo, ale, że jesteśmy ambitni i planujemy kolejne działania, a wśród nich cykl webinarów na temat realizowanych projektach, fundraisingu, zagadnień związanych z promocją, zarządzania, aspektów prawnych w NGO. Już przygotowujemy się do realizacji najbliższych 2 projektów w ramach Programu Społecznik – na lata 2019-2021. “Babskie Sprawy – Kobieta EkoAktywna!” – projekt dla kobiet, którego celem jest integracja i aktywizacja żeńskiej części lokalnej społeczności. W ramach projektu odbędą się 2 wydarzenia – jednym będzie wydarzenie o charakterze sportowo-rekreacyjnym, a kolejne będzie miało charakter szkoleniowo-warsztatowy na temat ekologii w gospodarstwie domowym. Drugim projektem będzie “Zagraj w Roundnet! Nowa forma rekreacji”, który przewiduje realizację 4 spotkań pokazowych gry oraz 1 lokalnych zawodów Roundnet. Udział mieszkańców we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatnych, a więcej szczegółów już wkrótce! – Marek Szymański prezes Fundacji Kamienica1.

Dziękujemy Partnerom urodzinowego wydarzenia:

  • Partner strategiczny: OWES Szczecin – Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
  • Partnerzy wspierający: INKU – Szczeciński Inkubator Kultury, DreamBalloon.pl, Dream Jump, Rentumi – Wojciech Kłodziński.
  • Partner merytoryczny: Fundacja Copernicus Project.

Kategorie