Gotowi do lotu Tesco Decydujesz Pomagamy

  • 0

Gotowi do lotu Tesco Decydujesz Pomagamy

Category : Uncategorized

 

 

Gotowi do lotu – edukacja z mini dronem

Fundacja Kamienica1 zajęła 2 miejsce w V edycji konkursu TESCO “Decydujesz, pomagamy”. Otrzymała nagrodę w wysokości 3 000 zł na realizację projektu, w ramach którego przeprowadzi bezpłatnie zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem mini dronów dla dzieci i młodzieży.

Projekt jest skierowany do szkół, przedszkoli i placówek szkolno-wychowawczych na terenie miasta Szczecin. Na zajęciach prezentujemy nowe technologie w aktywnej formie.

Beneficjenci dowiedzą się na co zwrócić uwagę rozpoczynając przygodę z modelem latającym. Zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa osoby pilotującej model latający jak i przypadkowej osoby, w pobliżu której znalazł się dron.

Podczas zajęć budujemy również tor przeszkód dla mini drona, którym są interesujące miejsca turystyczne. Uczestnicy tworząc i omawiając makiety ciekawych miejsc, podniosą swoją świadomość na temat lokalnych atrakcji turystycznych. Inspirujący lot mini dronem wokół tych miejsc, zachęci do podróży. Nauka poprzez zabawę z mini dronem poszerza wyobraźnię przestrzenną i rozwija kreatywność.

Edukacja na temat nowych technologii w tym zakresie zwiększy bezpieczeństwo w miejscach publicznych.

 

Aby zgłosić placówkę do uczestnictwa w projekcie:

  • wyślij maila na kontakt@kamienica1.pl, w tytule wiadomości wpisz: „Gotowi do lotu”
  • w treści maila podaj imię, nazwisko i nr telefonu osoby do kontaktu po stronie placówki.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca.

 

Zapoznaj się z regulaminem:

 

Projekt dofinansowany z programu “Decydujesz, pomagamy”.


Kategorie