Relacja Młoda Nuta 2014 - Fundacja Kamienica 1

Relacja Młoda Nuta 2014

Relacja Młoda Nuta 2014

Category : 2014 , Kultura i sztuka

DSC_9305

 

Młoda Nuta 2014 już za nami! Tegoroczny konkurs odbył się 9 sierpnia podczas Szczecińskiego Pikniku Lotniczego, na terenie lotniska Aeroklubu w Dąbiu. Tego dnia mieliśmy wyjątkową możliwość wysłuchania dziesięciu zespołów wyłonionych w drodze rekrutacji obejmującej obszar województwa zachodniopomorskiego.

Zwycięzcą tegorocznej Młodej Nuty jest zespół Unuseless (jazz, rock, blues, alternatywa), który otrzymał bon pieniężny o wartości 1000zł do zrealizowania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Do zespołu trafiła również nagroda w postaci zagrania koncertu w studiu Polskiego Radia Szczecin w ramach cyklu [3X1]. Jury konkursu oceniło ich występ jako niebanalny, dobrze poukładany i osadzony brzmieniowo.

 

Drugie miejsce zdobył raper/producent o pseudonimie D.E.K.O. W nagrodę przyznano artyście bon pieniężny o wartości 400zł do zrealizowania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Raper ujął Jury ciekawymi aranżacjami muzycznymi, dobrą formą wokalną oraz ogólną energią na scenie.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się również zespół Bonafides (blues/rock), któremu przyznano możliwość zagrania koncertu podczas Szczecin European Film Festival. Zespół urzekł Jurorów swoją szczerością muzyczną oraz niebanalnymi kompozycjami.

 

Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali symboliczne bony o wartości 100zł do wykorzystania w ogólnopolskiej Sieci Salonów Muzycznych RIFF. Wśród nich znaleźli się:

Dolinainy (rock, alternatywa)www.facebook.com/pages/Dolinainy/397432037011620?ref=hl

 

Empty Space (rock)
http://www.facebook.com/pages/Empty-Space/102039469887089

 

January (pop, rock, akustyczna)
https://www.facebook.com/pages/January/233411276707989?fref=ts

 

january 1

 

 

 

 

 

 

 

Kartman (rap, jazz)
https://www.facebook.com/KartmanRap

 

Overdose (rock ‚n’ roll, hard rock)
https://www.facebook.com/OverdoseRnR

 

Piece of void (grunge, rock)
https://pl-pl.facebook.com/POVband

 

State In Air (rock)

https://www.facebook.com/StateInAir

 

Uczestnikom finału V edycji Młodej Nuty serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na rynku muzycznym.

 

Wszystkie występy konkursowe były oceniane przez Jury Młodej Nuty w składzie:

 

Agata Hawrylczuk – (dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Szczecin)

Szymon Drabkowski – (gitarzysta zespołu CHANGO,  ex gitarzysta zespołu Big Fat Mama, inicjator wielu działań i projektów muzycznych)

Tomasz Jóźwiak – (gitarzysta zespołu UKEJE, twórca wielu inicjatyw kulturalnych).

Damian Ukeje – wokalista, zwycięzca I edycji programu „The Voice Of Poland”. Szczeciński artysta dzięki swoim dokonaniom podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska, po czym wydał w 2013r. pierwszą płytę zatytułowaną „Ukeje”. Warto dodać, że Damian Ukeje i Tomasz Jóźwiak tworzyli znany wszystkim szczeciński grunge’owy zespół Fat Belly Family, z którym wystąpili m.in. na letniej edycji Floating Trippin’ Festival w 2011 roku.

 

 

RELACJA MŁODA NUTA 2014

 

Partnerzy:

Szczególne podziękowania dla:

MEGATON – parter współfinansujący nagrody – bony pieniężne do zrealizowania w sieci salonów muzycznych RIFF oraz realizację materiału filmowego Młoda Nuta 2014.

RIFF  – partner współfinansujący nagrody – bony pieniężne do zrealizowania w swoich sieciach salonów muzycznych. RIFF wspiera Młodą Nutę od 2012 roku.

CSL – partner wspierający Młodą Nutę od 2012 roku.

Polskie Radio Szczecin –  fundator nagrody w postaci koncertu zorganizowanego w studiu Polskiego Radia Szczecin w ramach cyklu [3X1].

Szczecin European Film Festival – fundator nagrody w postaci koncertu podczas Szczecin European Film Festival

 

Pozostali Partnerzy:

Kamienica 1 – Fundacja na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia, F.H. STARS, M-Studio,

 

Patroni Medialni:

Kurier Szczeciński, Infoludek, magazyn T3, magazyn Gitarzysta,  ZP.pl

 

Tegoroczna edycja została zorganizowana we współpracy Floating Trippin’ Festival oraz In Spe Grupa Marketingowa.

 

Floating Trippin’ Festival to projekt łączący elementy: sportów ekstremalnych, nowatorskiej rekreacji, muzyki oraz współczesnych trendów kulturowych. Naszym założeniem jest promocja twórców, artystów oraz sportowców młodego pokolenia. Lifestyle i nowatorskie – młodzieżowe trendy są naszym priorytetem.

 

O Młodej Nucie:

Projekt „Młoda Nuta” to cykliczny przegląd muzyczny skierowany w szczególności do młodych lokalnych zespołów oraz artystów solowych reprezentujących różnorodną stylistykę muzyczną. Jest jednym z elementów i założeń festiwalu Floating Trippin’ łączącego różnorodne, współczesne młodzieżowe trendy kulturowe. Celem projektu jest wspieranie rozwoju i promocja laureatów konkursu.  Młoda Nuta funkcjonuje nieprzerwanie od 2010r i była do tej realizowana w różnej przestrzeni naszego miasta. Do tej pory odbyły się 4 edycje:  Free Blues Club (2010 i 2011), Akademickie Centrum Kultury (2012), klub muzycznym Elefunk /13 Muz (2013).

Zapraszamy na strony:

facebook.com/floatingtrippin

floatingtrippin.pl

blobjump.com.pl

mlodanuta.pl

 

Link do galerii zdjęciowej: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153086116532926.1073741848.111605192925&type=1


Kategorie