Warsztaty aktorsko - filmowe - Fundacja Kamienica 1

Warsztaty aktorsko – filmowe

Warsztaty aktorsko – filmowe

Category : 2011 , Kultura i sztuka

W dniach 10 – 11 oraz 24 – 25 września 2011 w Szczecinie w Polsce i Raminie w Niemczech odbyły się warsztaty aktorsko – filmowe towarzyszące produkcji filmu fabularnego koprodukcji polsko niemieckiej pt.: “Miasto Tajemnic”.

W Szczecinie warsztaty odbyły sie na terenie hotelu Campanile na wydziale matematyczno – fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego oraz w plenerze na terenie miasta Szczecin.

W hotelu Campanile uczestnicy mieli do dyspozycji dużą sale multimedialna, wyposażoną w niezbędne do przeprowadzenia warsztatów urzadzenia, głównym jednak punktem były konsultacje scenariuszowe w gronie uczestniczącej w warsztatach młodzieży z kółek teatralnych oraz profesjonalnych aktorów z Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Baltyckiego z Koszalina. Młodzież jak i aktorzy amatorzy grający w filmie odczytywali kwestie ze scenariusza. Na tym etapie miały miejsce konsultacje w warstwie dramaturgii i psychologii postaci.

W niedzielę (11.09.2011 r.) na wydziale matematyczno – fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przeprowadzono zajęcia z użyciem kranu filmowego, nakręcono kilka ujęć próbnych. głównym punktem warsztatów niedzielnych były – gra aktorska i praca nad ujęciami z kranu i staedy cam oraz praca nad rejestracją dźwięku.

 

 

W dniach 24 – 25 wrzesien 2011 w Raminie Niemcy odbyły się warsztaty aktorsko-filmowe towarzyszące produkcji filmu “Miasto Tajemnic” – część druga.

Priorytetem artystycznym i realizacyjnym warsztatów była praca nad warstwą aktorską filmu oraz zdjęcia próbne do różnych wątków scenariusza filmu “Miasto Tajemnic”.

Zarówno aktorzy zawodowi jak Izabela Czajkowska i Sebastian Stafecki oraz młodzież z kółek teatralnych min. Kamila i Krystian Wolny oraz Paulina Telepko i Katrin Meyhack-Schroeder odgrywali powierzone im w filmie role, ujęcia zaś wykorzystaliśmy do trailera filmu.

 

Podziękowania dla Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam zrealizowanie warsztatów aktorsko-filmowych towarzyszących realizacji filmu “Miasto Tajemnic” oraz nakręceniu zdjęć próbnych, a także zmontowania trailera do filmu.

Wspierali nas również:

Szczecińskie Stowarzyszenie Twórców Filmowych “KINEMATOGRAF”

Förderverein Gutshaus Ramin e.V.

Blue Moon Multimedia

Agencja Muzyczna “ONOMATOPEJA”

 

 

 

 


Kategorie