Dron Arena 2022 - Whoop Of Poland - wyścigi micro dronów - Fundacja Kamienica 1

Dron Arena 2022 – Whoop Of Poland – wyścigi micro dronów

Dron Arena 2022 – Whoop Of Poland – wyścigi micro dronów

Category : Uncategorized

Zapraszamy do stolicy Pomorza Zachodniego wszystkich tych, którzy lubią połączenie zdrowej sportowej rywalizacji i nowych technologii. Jednym z głównych wydarzeń w ramach odlotowej 11 rocznicy Fundacji Kamienica1 w tym roku są wyścigi micro dronów, na które serdecznie zapraszamy! – Paulina Pojawis wolontariuszka Fundacji Kamienica1.

26 lutego 2022 r. między godzinami 12:00 – 20:00 w Szczecinie zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, a ich zmagania będzie można obserwować zarówno na miejscu (wstęp bezpłatny dla publiczności), czyli w Sali Kinowej INKU przy Al. Wojska Polskiego 90 jak i online dzięki transmisji na żywo. – dodaje wolontariuszka.

Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji – można będzie podziwiać zmagania zawodników na dużym ekranie w sali kinowej, założyć specjalne gogle by sprawdzić co widzi zawodnik podczas sterowania swoim micro dronem w czasie wyścigu na żywo tzw. system FPV (First Person View), obserwować przelatujące wokół maszyny uczestników, poznać i porozmawiać osobiście z uczestnikami oraz utytułowanymi zawodnikami w Polsce (w tym m. in.: utytułowany zawodnik Phobos, obecny Wicemistrz Polski – Emmet). Podczas przerwy technicznej dla zawodników między godzinami 16:00 – 17:00 osoby z publiczności będą mogły osobiście spróbować lotu micro dronem za pomocą symulatora lotów dronów wyścigowych. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być z nami na miejscu tego dnia – to również przygotowujemy transmisję na żywo z komentarzem, podglądem z wyścigów micro dronów z różnych perspektyw oraz wywiady i rozmowy z zawodnikami. – wylicza Paulina.

Więcej informacji na temat wydarzenia (m.in.: szczegółowy Program Wydarzenia): https://www.facebook.com/events/279356394271644

Jeżeli ktoś sam chciałby wystartować i zmierzyć się z innymi w wyścigu micro dronów – to jest jeszcze taka możliwość, albowiem rejestracja zostanie zamknięta w najbliższy piątek (27.02.2022 r.) o godzinie 20:00 – udział bezpłatny.

WAŻNE:

Zasady udziału w wyścigu micro dronów dla zawodników

Wyścigi micro dronów zostaną także zrealizowane jako jedno z kolejnych wydarzeń pod nazwą Dron Arena 2022, czyli bezpłatnych cyklicznych spotkań miłośników micro dronów w Szczecinie, które odbywają się w każdy czwartek między godzinami: 18:00 – 21:00 – więcej informacji na dedykowanej grupie: https://www.facebook.com/groups/Dronowo

#DronArena2022


Więcej informacji na temat micro dronów w Szczecinie na stronie na Facebook: https://www.facebook.com/DronowoOfficial

Wyścigi w Szczecinie będą jednocześnie trzecim przystankiem na trasie Whoop Of Poland.

Whoop Of Poland to cykl wydarzeń organizowany w różnych Polskich miastach. Pierwsze miało miejsce w województwie śląskim, a dokładniej w Czeladzi, drugie wydarzenie odbyło się w stolicy województwa łódzkiego – Łodzi.

Zmagania zawodników w wyścigach są również elementem większego projektu społecznego realizowanego przez Fundację Kamienica1 pod nazwą: “Odlotowa XI rocznica Fundacji Kamienica1”, w ramach którego zostaną zrealizowane również bezpłatne 2 zajęcia-warsztaty z serii “Gotowi do lotu” w okresie od 24 lutego do 13 marca 2022 roku. Warsztaty skierowane będą do dzieci i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej oraz z ośrodków wsparcia dzieci i młodzieży. Zainteresowanych przeprowadzeniem warsztatów przedstawicieli placówek znajdujących się na terenie miasta Szczecin zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń drogą mailową na adres kontakt@kamienica1.pl.

#GotowiDoLotu

Realizowany projekt “Odlotowa XI rocznica Fundacji Kamienica1” jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków Gminy Miasto Szczecin.


Kategorie