Dzień Sportu z Floating Trippin' Festival - Fundacja Kamienica 1

Dzień Sportu z Floating Trippin’ Festival

Dzień Sportu z Floating Trippin’ Festival

Category : Uncategorized

 

24 maja Fundacja Kamienica1 dołącza do Dnia Sportu ZUT 2018 w Szczecinie. Wśród wielu atrakcji będziecie mogli również sprawdzić się jako pilot mini drona, zagrać w nową grę roundnet i frisbee ultimate. Wymienione atrakcje będą dostępne na hali ZUT przy ul. Tenisowej 33 w Szczecinie w godzinach:

10.00-11.00 – Dron Arena

11.00-12.00 – Spikeball/Roundnet

12.00-13.00 – Frisbee ultimate

 

dzien_sportu_copy2-1

 

 

Dron Arena

Hala ZUT w godz.10.00-11.00

Będą to pokazy i testy mini dronów dla których zbudujemy specjalny tor przeszkód. Zaprezentujemy również różne rodzaje modeli latających oraz drona do realizacji zdjęć i filmów. Będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności pilotażu mini dronem.

W przeprowadzeniu pokazów i zajęć pomogą nam specjaliści z Dronowo.com oraz Go4idea.pl – Gotowi do lotu?

Zajęcia odbędą się od godz. 10.00 do 11.00

 

 

Spikeball / Roundnet

Hala ZUT w godz.11.00-12.00

Roundnet jest to nowa gra zespołowa kształtująca m.in. zręczność i szybkość. Gra jest świetnym uzupełnieniem innych dyscyplin sportowych, w których znaczenie mają umiejętności motoryczne. Aby uczestniczyć w grze wystarczą podstawowe umiejętności rzucania, łapania i odbijania piłki. W Szczecinie w 2017 r. roku została założona grupa #SpikeballSzczecin, którą wspiera m.in. Fundacja Kamienica1.

Dołącz do grupy i graj z nami!

Więcej informacji: https://kamienica1.pl/spikeball-roundnet/

 

Uproszczone zasady gry:

Gra odbywa się zazwyczaj pomiędzy dwoma zespołami. Zespół składa się z 2 osób. Zawodnicy poruszają się naokoło obręczy z siatką o średnicy ok 1m i odbijają między sobą piłkę. Każdy z zespołów może odbić piłkę max 3 razy po czym musi ona być skierowana na siatkę i tym samy przekazana do dalszej gry drużynie przeciwnej. Gdy po odbiciu piłki od siatki zespół przeciwny nie odbije jej ponownie to punk zyskuje drużyna zagrywająca piłkę. Zazwyczaj gra toczy się się do 11, 15 lub 21 punktów.

 

 

Frisbee Ultimate

Hala ZUT w godz.12.00-13.00

Zobaczcie co można zrobić z dyskiem 🙂

Wraz ze Szczecińskim zespołem frisbee #967 Ultimate zagramy w sportową wersję frisbee. Jest to gra zespołowa polegająca na rzutach i przechwytywaniu dysku pomiędzy zawodnikami. Drużyna, która pierwsza złapie dysk w tzw. „ZONIE” zdobywa punkt. Osoba która jest w posiadaniu dysku nie może biec, może go podać do innego zawodnika ze swojej drużyny tylko go rzucając. Pozostali zawodnicy mogą dowolnie przemieszczać się po polu gry.  W dwóch zespołach rozegramy pokazowy mecz frisbee ultimate i przybliżymy Wam technikę gry.

 

Więcej informacji na temat Dnia Sportu ZUT dostępnych jest na stronie: ZUT

Wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/207102916764439/

dzień sportu

 

 


Kategorie