Floating Trippin' Festival - Młoda Nuta - Finał 2 edycji - Fundacja Kamienica 1

Floating Trippin’ Festival – Młoda Nuta – Finał 2 edycji

Floating Trippin’ Festival – Młoda Nuta – Finał 2 edycji

Category : 2011 , Kultura i sztuka

 

 

Floating Trippin’ Festival – Młoda Nuta – Finał drugiej edycji.

Długo oczekiwane wydarzenie podsumowujące zmagania zespołów, artystów, zespołów wyłonionych podczas cyklicznych imprez „Młodej Nuty” odbywającej się we Free Blues Club, które trwały od początku marca aż do 15 czerwca. Wśród uczestników koncertów konkursowych mieliśmy przyjemność wysłuchać przedstawicieli bardzo różnorodnych gatunków muzycznych. Do finału przechodzą jednak tylko wybrańcy, którzy wykazali się najwyższym kunsztem muzycznym i scenicznym. Laureaci konkursu będą mieli możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach kulturalno – rozrywkowych organizowanych w ramach Floating Trippin’ Festival. Najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować się 2 i 3 lipca podczas Floating Trippin’ Festival w ramach Dni Odry w Szczecinie.
Wybrane finałowe zespoły/ artyści:

Charlie Monroe
Ciastakęs
Fakir & Jaro
F.A.Z.
Godbite
Holdstill
Lokatorzy
No Future
Oposy Znad Fosy
Poniżej opisy zespołów:

Charlie Monroe: Rock – Funk – Soul

Charlie Monroe jest zespołem łączącym style i pokolenia. Różnica wieku jego członków wynosi 20 lat. Jest to jednak jedynie różnica mentalna, gdyż muzycznie dogadują się świetnie. Już na pierwszej próbie okazało się że wszyscy mają podobną wizję zespołu i szybko zaczęły powstawać kawałki. Na ten moment zespół ma już 12 utworów i szykuje się do nagrania pierwszego krążka już w pierwszej połowie maja.

Skład:
Martyna Szczepaniak – wokal
Andrzej Łacny – gitara
Maciek Parfianowicz – bas
Dominik Szczepaniak – perkusja

2. Ciastakęs: Rock, – Funk – Jazz

Jesteśmy młodym zespołem, który wspólne szlify nad repertuarem ogrywa w Miejskim Ośrodku Kultury w Dąbiu. Także dzięki tej instytucji zagraliśmy kilka udanych koncertów, które zmotywowały nas do wyjścia w świat. Niebawem w planach mamy nagranie pierwszego materiału demo. Czas najwyższy, aby się rozkręcić!

Nasza muzyka to mieszanka melodyjnego rocka, trochę jazzu i funku. Wykręcone lisie solówki, subtelna druga gitara, kobieta przy garach, wgniatający w podłogę bass i liryczny wokal – to jest właśnie Ciastakęs!

Skład zespołu:
Karolina Kuraj – perkusja
Daniel Janicki – wokal
Jakub Krawczyk – gitara
Michał Flisiak – gitara
Mateusz Łysy – bass

3. Fakir/Jaro & Dj Musk XL – Rap
Szczeciński duet raper/producent współpracujący razem od 2007 roku który po kilku latach szlifowania swoich umiejętności stworzyli razem bardzo nietypowy projekt o nazwie „Ósmy dzień tygodnia”, który jest połączeniem bardzo trafnych ale też zróżnicowanych tekstów, na elektroniczno-samplowanych podkładach. Całość tworzy ciekawą mieszankę styli, w której każdy znajdzie coś dla siebie. O boku raperów za gramofonami wystąpi znany szczeciński drapacz płyt Dj Musk XL.

4. F.A.Z – Beatbox/ Sampling/ Rap
Artysta, który od ponad 4 lat zajmuję się Beatboxem i samplingiem. Zainspirowany twórczością takich beatboxerów jak: Eklipsa, Peteboxa i Beardymana, postanowił, iż będzie robił to co oni, a nawet znacznie lepiej. F.A.Z nie ukrywa, że beatbox który robi, tworząc w inwencji własnej, bądź na życzenie publiki pełne utwory różnych światowych wykonawców robi oszałamiające wrażenie, chociażby ze względu na to, iż jest to rzecz mało spotykana. Na Betboxie potrafi zagrać niemalże wszystko: Hip-Hop, Electro, Rock, Trance, Dance, Funky i wiele innych. Jak sam twierdzi w swojej twórczości nie ma jakichkolwiek hamulców, a czasami ogranicza go jedynie własna wyobraźnia.

F.A.Z aktualnie pracuję również nad swoim największym projektem rapowej płytki, na której znajdzie się sporo soczystych numerów i kilku znakomitych raperów. Oprócz samego Rapu o Beatbox’u artysta od niepamiętnych czasów zajmuję się również produkcją bitów.

5. Godbite – porn groove – progresywny metal – crank
Twór trochę na złość, trochę w kierunku zaspokajania własnych potrzeb. Indywidualne katharsis. Pomimo, że od 2008 roku tworzymy muzykę bardziej wymagającą rytmicznie i złożoną kompozycyjnie niż ta przyjmowana przez masy, nie zakopujemy się w mało dostępnych niszach. Czerpiemy ze wszystkiego co ambitne, a cel jest szczytny – zaspokoić nas i przede wszystkim słuchacza.
Strona zespołu: www.myspace.com/godbite

6. HOLDSTILL – Trip Hop / Down Tempo / Elektronika

HoldStill – jednen z najoryginalniejszych tworów na polskiej scenie muzycznej, który prezentuje muzykę elektroniczną z domieszką trip-hop’u i down-tempo, zaprezentuje materiał ze swojego drugiego krążka wyróżnionego mianem słuchaczy „najbardziej oczekiwanej niezależnej płyty roku 2010”.
Podczas występu usłyszeć będzie można również materiał z pierwszego albumu jak i mixtape’y takich artystów jak Dj.Shadow czy RJD2.
Same pozytywne recenzje sprawiają że holdStill przedstawia muzykę na wysokim poziomie, a jednocześnie bardzo oryginalną. Jeśli chcecie usłyszeć coś naprawdę wyjątkowego, delikatnego i magnetyzującego to zapraszamy serdecznie.
Więcej o holdStill: http://www.myspace.com/holdmestill

7. Lokatorzy –pop, jazz, rock

Spokojna – stonowana brzmieniem muzyka ubarwiona wyjątkowo subtelnym wokalem.

Adam Jaroszyński – wokal
Beata Skarbińska – piano
Grzegorz Majtas – perkusja
Tomek Lewandowski – bas
Filip Świeży- gitara

8. No Future – Punk Rock

Kapela powstała wczesną jesienią 2006 roku pod Szczecinem. Jako trio działała do wiosny 2009, kiedy to skład uzupełnił Michał Baczyński. W międzyczasie zarejestrowano pierwszy materiał demo zatytułowany „God save No Future” oraz zagrała kilkadziesiąt koncertów o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim dzieląc scenę z takimi zespołami jak Farben Lehre, Dezerter, Hurt, The Bill i wieloma innymi. Do największych sukcesów jak dotychczas należą udział w finale Festiwalu Młodych Talentów Polskiego Radia Szczecin Gramy 2008, Nagroda Publiczności Festiwalu Rykowisko’08 w Rykach, I miejsce w Generatorze Szans’09, II miejsce na Festiwalu Miasto Rocka oraz wygranie Eliminacji Regionalnych Festiwalu Studenckiego Fama 2008.
Muzyka No Future to synteza energetycznych i melodyjnych, a zarazem prostych gitarowych dźwięków, wspartych szczerymi i niebanalnymi tekstami.
W chwili obecnej zespół pracuje nad pierwszym albumem długogrającym oraz teledyskiem do singla „IV RP” promującym wspomniane wydawnictwo.

Skład zespołu:
Krzysztof Borkowski – gitara, śpiew
Przemysław Borkowski – gitara basowa, śpiew
Przemysław Meyer – perkusja

Dyskografia:
God save No Future demo 2009

Oficjalna strona zespołu:
www.nofuture.art.pl
Myspace:
www.myspace.com/nofuturesite

9. Oposy Znad Fosy – Hip Hop, Rock, Metal

Muzycy zespołu wywodzą się z różnych kierunków muzycznych, więc śmiało można stwierdzić, że gra przez nich muzyka jest pochodną szeroko pojętej muzyki. Od hip-hopu, przez mocne brzemienia gitarowe, ostrą perkusję, po spokojny żeński wokal z piękną muzyką klawiszową. Te aspekty czynią ich muzykę wyjątkową, w której każdy może znaleźć coś dla siebie.

 

 

Floating Trippin’ Festival 2011 – w ramach Dni Odry 2011

2-3 lipiec – Wały Chrobrego

Floating Trippin’ festival 2011 to objazdowy – nowatorski festiwal bez barier i ograniczeń, to przestrzeń, w której jak nigdy dotąd w naszym mieście zagości mieszanka tego co najlepsze w sporcie i muzyce, sztuce ulicy, a także rekreacji. Twórcy projektu za podstawowy cel postawili sobie przede wszystkim prezentacje obecnie panujących trendów we współczesnej kulturze, przy jednoczesnej promocji twórców i artystów – w szczególności z naszego miasta.

Floating Trippin’ Festival to projekt, który udowadnia, iż „masówka” ,może całkowicie odbiegać od zwyczajowo przyjętych rodzinnych imprez miejskich, czy festynów rodzinnych. W przestrzeni festiwalowej możecie spodziewać się dyscyplin sportowych z naciskiem na ich ekstremalne wydanie. Przewidziano m.in: zawody wakeboard, skimboard, desko i łyżworolkowe pod patronatem Andergrand, skoki na trampolinie, trenażer lotów samolotowych, a także zawody ulicznej piłki nożnej w klatkach. Poza wymienionymi wśród atrakcji znajdziemy chociażby testy Flysfish, paddle board, surfbike, paintball, baggy, bieg śniadaniowy przez miasto za jadącym festiwalowym odkrytym busem oraz pokazy skuterów wodnych Yamaha.

Prawdziwą gratką dla miłośników street art’u będą pokazy oraz warsztaty tańca break dance, które zaprezentuje popularna szczecińska grupa Mad Skillz. Kolorytu sztuki ulicznej dodadzą m.in konkursy na unikatowa rzeźbę z materiałów problemowych, a także Graffiti Jam, za którego sprawą na naszych oczach najlepsi lokalni mistrzowie tej dziedziny przeprowadzą warsztaty oraz przemalują pływającą barkę na niepowtarzalną wizytówkę naszego miasta!!! Wspomniana barka posłuży nam również jako specjalnie zaaranżowana i usypana piaskiem “pływająca plaża” – wyzwólmy poczucie morskości naszego miasta!

„Pływająca plaża” stanie się jednocześnie miejscem prezentacji i występów różnorodnych artystów i zespołów muzycznych. Na specjalnie przygotowanej scenie możemy spodziewać się Scratch Sesji – bitwy na dźwięki w wykonaniu szczecińskich Dj’ów, pokazy beatboxu, stand-up comedy, nocnych pokazów filmowych, oraz przede wszystkim koncertów z udziałem najlepszych zespołów wyłonionych podczas cyklicznych imprez „Młodej Nuty” organizowanej przez Free Blues Club. Dzięki temu usłyszymy muzykę w wydaniu Funk, Rock, Rap, Soul, Core oraz dużo różnorodnej alternatywy tożsamej z klimatem imprezy. Muzyczny deser uświetnią nam występy zespołów Braty Z Rakemna oraz POGODNO!

Jako dodatkowy bodziec przygotowaliśmy coś specjalnego dla miłośników klubowych brzmień. Po koncertach na barkowej pływającej plaży zagrają dla nas rezydenci klubów City Hall oraz Mezzoforte.

Wpadajcie i nastawcie się na ostrą jazdę!

 

 


Kategorie