MŁODA NUTA 2010 - I edycja (podsumowanie) - Fundacja Kamienica 1

MŁODA NUTA 2010 – I edycja (podsumowanie)

MŁODA NUTA 2010 – I edycja (podsumowanie)

Category : 2010 , Kultura i sztuka

I edycja MŁODEJ NUTY 2010 – podsumowanie!

 
Od 6 października 2010r. we Free Blues Clubie odbywały się cykliczne przesłuchania konkursowe przeglądu muzycznego „Młoda Nuta”, organizowanego w ramach Floating Trippin’ Festival. Podczas cotygodniowych przesłuchań na scenie pojawiło się dziewięć grup, które prezentowały bardzo różnorodne style muzyczne; od Rocka, poprzez Blues, Funk, R’N’B, a także po repertuar nawiązujący do estetyki musicalowej i kabaretowej.
W ścisłym finale, który odbył się 15 grudnia we Free Blues Club zaprezentowało się siedem grup muzycznych: The Blue Bus, Heaven, Too Late, The Big Chillz, Cherry Daiquiri, Przestańcie i Chocolate City. Każdy z  finalistów wykonywał trzy utwory. W składzie Jury  zasiedli:
Wojciech Hawryszuk (koordynator Festiwalu GRAMY, Polskie Radio Szczecin),
Andrzej Malcherek – (właściciel Free Blues Club, muzyk),
Szymon Wasilewski (Kurier Szczeciński).
Zwycięzcą I edycji przeglądu muzycznego Młoda Nuta został zespół Too Late, który tym samym w ramach nagrody zapewnił sobie udział w półfinale festiwalu GRAMY 2011.
Nagrodę publiczności zdobyła grupa Chocolate City. Dodatkowo każdy z zespołów biorących udział w finale otrzymał upominki ufundowane przez sklep muzyczny FAN.
Relacja filmowa z finału:
1. Too Late – zwycięzca I edycji!
2. Chocolate City – Nagroda publiczności!
3. Heaven
4. The Blue Bus
5. Przestańcie
6. Cherry Daiquiri
7. The Big Chillz
foto: Przemysław Pielecki
[nggallery id=4]

Kategorie