Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 1) - NAMY oraz 17 UNDER RUSH zwycięzcami!!! - Fundacja Kamienica 1

Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 1) – NAMY oraz 17 UNDER RUSH zwycięzcami!!!

Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 1) – NAMY oraz 17 UNDER RUSH zwycięzcami!!!

Category : 2013 , Kultura i sztuka

 

img_8136

 

W dniach 27 i 28 czerwca 2013 roku odbyła się czwarta edycja przeglądu muzycznego MŁODA NUTA, będącego projektem Kamienica 1 – Fundacji na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia.

Do tegorocznej odsłony zgłosiło się ok. 50 zespołów z województwa zachodniopomorskiego. Do ścisłego finału Młodej Nuty zakwalifikowała się najlepsza 10tka,  które została wytypowana na podstawie zgłoszeń elektronicznych. Przesłuchania laureatów odbyły się w  klubie Elefunk zlokalizowanym w kompleksie kulturalnym 13 MUZ. Każdego dnia zaprezentowało się 5 wykonawców.

Pierwszego dnia tj. 27 czerwca wystąpiły zespoły grające muzykę opartą na rockowych brzmieniu:

17 Under Ruch

[singlepic id=300 w=320 h=240 float=none] 

 

Kapitan Stereo

[singlepic id=297 w=320 h=240 float=none]

 

Namy

[singlepic id=316 w=320 h=240 float=none]

 

Overdose 

[singlepic id=292 w=320 h=240 float=none]

 

State In Air

[singlepic id=306 w=320 h=240 float=none]

 

Poziom twórczy finalistów był bardzo dobry. W dużym skrócie możemy nadmienić opinie oraz ostateczny werdykt Jurorów.
Overdose – młodzieńcza energia, dobry i mocny wokal oraz kawał mocnego uderzenia. Chłopaki niewątpliwie rozwalą nie jedną scenę na której zagrają!

Kapitan Stereo – trzech gości, ale niczego więcej nie potrzeba. Jury szczególnie doceniło utwór „Pistolet na kapiszony”. To bardzo dobry numer z oryginalnym tekstem i do tego wpadający w ucho.

State in Air – widać, że zespół obyty ze sceną i publicznością. Doceniono kompozycje i aranżacje gitar. Minusem był jednak wokal.

17 UNDER RUSHzdobywca drugiego miejsca (wyróżnienie). Najmłodsza stażem kapela, ale z ogromnym potencjałem. Ich cechą szczególną jest brzmienie oparte o stylistykę grunge rodem z wczesnych lat 90tych. Warto nadmienić, że nieodzownym atutem kapeli był wokalista i gitarzysta. Chłopaki są na początku swojej muzycznej drogi, ale zapowiada się nieźle i z miłą chęcią będziemy obserwowali i wspierali dalsze ich poczynania.

http://www.youtube.com/watch?v=ZU08vNuAWBs
NAMY – bez cienia wątpliwości najlepsza kapela pierwszego dnia przeglądu! Jury doceniło aranże, sekcję, gitary i wokal. Spójność, brzmienie i kompozycje pop-punkowe swoją stylistyką przypominają znany na całym świecie zespół Paramore. Młody skład, ale bardzo dojrzale podchodzący do tworzonej muzyki! Z miejsca dostał też zaproszenia do kolejnych projektów Floating Trippin’ Festival oraz FemFestu.

http://www.youtube.com/watch?v=qAbb_Oq7210

 

 

Zespoły oceniało Jury w składzie:

– Damian Ukeje – wokalista, zwycięzca I edycji programu „The Voice Of Poland”

– Tomasz Jóźwiak – gitarzysta zespołu UKEJE

-Szymon Wasilewski (felietonista, krytyk muzyczny – Kurier Szczeciński),

-Agata Hawrylczuk z radia „Szczecin FM”

-organizatorzy Floating Trippin’ Festival i Fem Fest.

 

 

[singlepic id=291 w=320 h=240 float=none] 

 

 

 

GOŚĆ SPECJALNY

Pierwszy dzień przesłuchań uświetnił występ zespołu OHO!KOKO, którego duet tworzy Alicja Kruk oraz Marek Szul. OHO!KOKO wielką popularność zdobył występem w IV edycji programu „Must Be The Music” , gdzie zebrał największe poparcie widzów oraz jury, a także udziałem w IV edycji programu „Mam Talent”. Ich muzyka – niejednoznaczna, pełna ciepłych i naturalnych brzmień, ucieka wszelkim klasyfikacjom. Można w niej odnaleźć różne gatunki (soul, pop, reggae, rock) mieszane z elektronicznymi wstawkami w niezwykłych aranżacjach. Na scenie występują tylko we dwoje a brzmią jak cały band. Artyści są również członkami zespołu Chocolate City, który został laureatem Młodej Nuty w 2011 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=5jpuBiMd-VI

 

 

Laureaci przeglądu będą mieli szansę uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Floating Trippin’ Festival oraz FemFest. Zwycięzcy Młodej Nuty zostali nagrodzeni możliwością zarejestrowania swojego autorskiego materiału w profesjonalnym studiu nagraniowym D-100 Studio. Dla laureatów przekazane zostały również nagrody w postaci multimedialnej wizytówki oraz bonów do wykorzystania w sieci Salonów Muzycznych RIFF. Salony Muzyczne RIFF były jednocześnie partnerem technicznie wspierającym Młodą Nutę. Projekt nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony firmy CSL, inicjatywy Fem Fest, Mstudio, klubu Elefunk oraz 13MUZ.

 

 

Patroni medialni:

Kurier Szczeciński, Mstudio, magazyn Gitarzysta, wSzczecinie.pl, Muzzo.pl, Fabryka Zespołów, Szczecin Blog, ECHO, HOT, zp.pl, Blog Szczecin

 

 

[nggallery id=6]


Kategorie