Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 2) - MIKOSY oraz JANUARY zwycięzcami!!! - Fundacja Kamienica 1

Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 2) – MIKOSY oraz JANUARY zwycięzcami!!!

Relacja: Finał Młodej Nuty 2013 (dzień 2) – MIKOSY oraz JANUARY zwycięzcami!!!

Category : 2013 , Kultura i sztuka

 

img_8531

 

W dniach 27 i 28 czerwca 2013 roku odbyła się czwarta edycja przeglądu muzycznego MŁODA NUTA, będącego projektem Kamienica 1 – Fundacji na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia.

 

Do tegorocznej odsłony zgłosiło się ok. 50 zespołów z województwa zachodniopomorskiego. Do ścisłego finału Młodej Nuty zakwalifikowała się najlepsza 10tka,  które została wytypowana na podstawie zgłoszeń elektronicznych. Przesłuchania laureatów odbyły się w  klubie Elefunk zlokalizowanym w kompleksie kulturalnym 13 MUZ. Każdego dnia zaprezentowało się 5 wykonawców.

Drugiego dnia tj. 28 czerwca wystąpiły zespoły grające muzykę opartą na różnych odmianach elektroniki, akustycznym brzmieniu gitar, a nawet wpływach beat boxu.

 

Aleksander Lasocki

[singlepic id=338 w=320 h=240 float=none]

 

January 

[singlepic id=349 w=320 h=240 float=none]

 

Mateusz Śniechowski 

[singlepic id=359 w=320 h=240 float=none]

 

Mikosy 

[singlepic id=340 w=320 h=240 float=none]

 

Power Plumkerzz 

[singlepic id=347 w=320 h=240 float=none]

 

 

Drugi dzień Młodej Nuty obfitował w różnorodność muzycznych emocji i trudnych decyzji. Wszyscy artyści zaprezentowali bardzo ciekawy poziom i zupełnie odmienną wrażliwość artystyczną. Podobnie jak pierwszego dnia o każdym wykonawcy Jury powiedziało kilka słów. Elementem spójnym jest fakt, że każdy z nich ma ogromny potencjał!!!

Aleksander Lasocki – młody i bardzo zdolny producent muzyczny. Zaletą jego twórczości są ciekawe i melodyjne kompozycje osadzone w różnorodnych odmianach gatunku house. Plus za ciekawe brzmienie.

Mateusz Śniechowski – najmłodszy wykonawca o dużej wrażliwości artystycznej i bardzo ciekawej barwie wokalnej, która jest jego największym atutem. Mateusz musi popracować nad dopracowaniem swojego autorskiego materiału. Wróżymy mu ciekawą przygodę z muzyką.

Power Plumkerzz – duet złożony z dwóch beat boxerów zaskoczył Jurorów możliwościami dźwiękowymi, które można wydobyć dzięki użyciu jedynie aparatu mowy. Na szczególne słowa uznania zasługuje końcówka występu. Panowie zaserwowali bardzo „mięsisty” dubstep, który był jednym z najmocniejszych punktów wieczoru.

 

 

 

JANUARY – zdobywca drugiego miejsca (wyróżnienie). Trio w zestawieniu dwóch akustycznych gitarzystów i wokalistka zaprezentowali bardzo przyzwoite granie, prostą lecz chwytliwą kompozycje utworów. Dużym atutem projektu jest utalentowana wokalistka.

http://www.youtube.com/watch?v=J5QQmIW2cmI
MIKOSY – jednoosobowy projekt, który zachwycił Jurorów niebanalnymi aranżami. Plus za złożoność oraz pomysłowość kompozycji. Na słowa uznania zasługują umiejętności grania muzyki elektronicznej na żywo i wykorzystania różnych urządzeń jednocześnie.

http://www.youtube.com/watch?v=ObHjvV0LOCY

 

WSZYSTKIM LAUREATOM ORAZ ZWYCIĘZCĄ FINAŁU MŁODEJ NUTY 2013 SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

Zespoły oceniało Jury w składzie:

– Damian Ukeje – wokalista, zwycięzca I edycji programu „The Voice Of Poland”

– Tomasz Jóźwiak – gitarzysta zespołu UKEJE

-Szymon Wasilewski (felietonista, krytyk muzyczny – Kurier Szczeciński),

-Agata Hawrylczuk z radia „Szczecin FM”

-organizatorzy Floating Trippin’ Festival i Fem Fest.

 

[singlepic id=368 w=320 h=240 float=none]
GOŚĆ SPECJALNY – DAMIAN UKEJE
W piątkowy wieczór (tuż przed ogłoszeniem wyników) mieliśmy przyjemność wysłuchać akustycznego występu Damiana Ukeje w obecności gitarzysty Tomasza Jóźwiaka. Damian Ukeje to zwycięzca I edycji programu „The Voice Of Poland”. Szczeciński artysta dzięki swoim dokonaniom podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska, po czym wydał w 2013r. pierwszą płytę zatytułowaną „Ukeje”. Singlem promującym płytę był utwór „Bezkrólewie”. Warto dodać, że Damian Ukeje i Tomasz Jóźwiak tworzyli znany wszystkim szczeciński grunge’owy zespół Fat Belly Family, z którym wystąpili m.in. na letniej edycji Floating Trippin’ Festival w 2011 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=Wr1Qvh-QKOM

 

 

Laureaci przeglądu będą mieli szansę uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez Floating Trippin’ Festival oraz FemFest. Zwycięzcy Młodej Nuty zostali nagrodzeni możliwością zarejestrowania swojego autorskiego materiału w profesjonalnym studiu nagraniowym D-100 Studio. Dla laureatów przekazane zostały również nagrody w postaci multimedialnej wizytówki oraz bonów do wykorzystania w sieci Salonów Muzycznych RIFF. Salony Muzyczne RIFF były jednocześnie partnerem technicznie wspierającym Młodą Nutę. Projekt nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony firmy CSL, inicjatywy Fem Fest, Mstudio klubu Elefunk oraz 13MUZ.

 

Patroni medialni:

Kurier Szczeciński, Mstudio, magazyn Gitarzysta, wSzczecinie.pl, Muzzo.pl, Fabryka Zespołów, Szczecin Blog, ECHO, HOT, zp.pl, Blog Szczecin

 

[nggallery id=7]


Kategorie