RELACJA: Summer Camp Mrzeżyno 2013 - Floating Trippin' Festival - Fundacja Kamienica 1

RELACJA: Summer Camp Mrzeżyno 2013 – Floating Trippin’ Festival

RELACJA: Summer Camp Mrzeżyno 2013 – Floating Trippin’ Festival

Category : 2013 , Sport

IMG_7121

 

Podsumowanie tego co wydarzyło się podczas Summer Camp Mrzeżyno to sama przyjemność! 19-21 lipca 2013r. było szczególnie ważnym dniem dla gminy Trzebiatów oraz samego Mrzeżyna. W tych dniach grupa Floating Trippin’ zadbała by miejscowa plaża tętniła dawką pozytywnej energii jaką daje sport, rekreacja, wypoczynek, muzyka oraz dobrze nakręceni ludzie.

Niezastąpionym darem była wręcz tropikalna pogoda, która w 100% pozwoliła na zrealizowanie wszystkich zamierzonych planów. Dla nas najważniejszym celem było obdarowanie wszystkich uczestników wyjątkowymi wspomnieniami z wakacji…plaża, słońce, dobra zabawa, campus, sporty wodne i lądowe (również w wydaniu ekstremalnym), rekreacja, gry zespołowe, klubowa noc nad samym morzem. Zadanie zostało wykonane!!!

Pierwszego dnia tj. 19 lipca przybyliśmy pełni entuzjazmu aby rozpocząć wielką zabawę. Na start zorganizowany został happening pod urzędem Gminy Trzebiatów. Z głośników wydobywała się energetyczna muzyka serwowana przez Dj CapOne. Dla najbardziej aktywnych przygotowaliśmy walki sumo w zabawnych strojach, które w szczególności spodobały sie najmłodszym uczestnikom festynu. Dla wszystkich zainteresowanych do dyspozycji był również trenażer wakestyle oraz żyroskop czyli trenażer lotów samolotowych. Happening pod ratuszem był jedynie tylko drobną zajawką przed tym co czekało wszystkich w kolejnym rozdaniu programowym Floating Trippin Festival!

Jeszcze tego samego wieczoru na mrzeżyńskiej plaży w specjalnie zaaranżowanym namiocie zorganizowany został koncert pod hasłem „Rap Night”. Na plażowej scenie wystąpili m.in. Mrokas, Stylja, TDK Banda oraz Życia strony. Całość zakończyła się nocnym clubbingiem. Najlepsze co przygotowaliśmy miało jednak dopiero nadejść!

 

W dniach 20-21 lipca (sobota, niedziela) mrzeżyńska plaża stała się przestrzenią dla prezentacji takich aktywności wodnych jak: skimboard, wakeboard, kitesurfing, surfbike, waterball oraz wiele innych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się 30 metrowy tor do skimboardu, który był oblegany niemal nieprzerwanie. W trakcie dwóch dni odbyły się szkolenia oraz zawody z nagrodami.

Dla nowicjuszy sportów wodnych powstała specjalna strefa treningu, w której każdy mógł poćwiczyć różnego rodzaju zachowania przydatne w powyższych dyscyplinach. Do dyspozycji były trenażery typu trickboard, przy których dobrą radą służyła ogólnopolska ekipa Pakalolo & Trickboard. Tuż obok stacjonował trenażer typu wakestyle, na którym każdy zainteresowany mógł na sucho i bezurazowo poćwiczyć ewolucje wykonywane podczas wakeboardowych popisów na fali. Międzyczasie na urządzeniu gimnastyczne popisy dawała grupa T-akeshi Team. Najmłodszych miłośnikom aktywności służył duży basen z kilkoma kulami do chodzenia po wodzie. Radość maluchów nie miała końca:)

 

 

Na specjalnie wyznaczonym obszarze plaży funkcjonowała strefa KITE, w której „Latawki” oraz szkółka „Viva la Kite” ćwiczyli z chętnymi zasady uprawiania kitesurfingu. Najbardziej widowiskową zajawką okazał się pokaz ekstremalnego lotu kitesurfera na zawieszonej linie. Ponadto na plaży funkcjonowały boiska do gry w speed  badmintona, siatkówkę oraz piłkę nożną. Chętnych nie brakowało.  Dla miłośników gimnastyki i zdrowego ruchu przygotowano zajęcia Zumby, które nieoczekiwanie zintegrowały wszystkie pokolenia plażowiczów. Zumbowa zabawa odbywała się kilkakrotnie podczas każdego dnia festiwalu. Najlepsi uczestnicy zajęć, zawodów i rozmaitych konkurencji byli nagradzani pakietami upominków ufundowanych m.in. przez: szczeciński sklep B-Shop.pl, Latawki.pl, Netia, kosmetyki Bielenda oraz firmy Pakalolo i Trickboard.

 

Nad samym brzegiem morza szkoła nurkowania Delphinus prowadziła dla wszystkich zainteresowanych podwodną wycieczkę – tzw. intro pod opieką instruktorów. Była to wyjątkowa okazja aby zobaczyć Bałtyk od jego drugiej strony. Plażowym atrakcjom towarzyszył  muzyczny Dj set, który zapewniał Dj CapOne

 

Relacja:

http://www.youtube.com/watch?v=E4K3tDAR9E0

 

W nocy z 20 na 21 odbył się oficjalny plażowy clubbing w specjalnie zaaranżowanym namiocie. Emocje podkręcało skimboardowe nocne show na 30 metrowym, sztucznie oświetlonym torze wodnym. Najlepsi riderzy dali upust swoich zdolności wykonując widowiskowe tricki na różnych przeszkodach. Wyczyny obserwowała widownia ciągnąca się wzdłuż skimowego toru.  Klubowa impreza jednocześnie toczyła się w namiocie i na plaży pod gołym niebem. Za muzykę odpowiadał Dj Basher, który zaserwował mieszankę najlepszych bitów z pogranicza gatunków: rap, rnb, dnb, dubstep, funky i wszystkiego co „niesie’ tłumy. Panująca atmosfera pozwalała poczuć się jak na planie amerykańskiego teledysku, a plażowa impreza trwała do samego świtu…

 

Relacja:

http://www.youtube.com/watch?v=S0g1QnyX64o

 

 

Ta przełomowa inicjatywa powstała dzięki współpracy grupy Floating Trippin’ Festival, Lokalnej Organizacji Turystycznej, Mrzeżyńskiego Centrum Sportu oraz Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie. Jesteśmy pewni, że zaserwowana dawka emocji pozwoli na długo zapamiętać wszystkim uczestnikom imprezy gdzie na mapie Polski leży Mrzeżyno!

 

Dziękujemy wszystkim partnerom za pomoc w realizacji wydarzenia:

Mrzeżyńskie Centrum Kultury, Fly world, Cropp, Netia, Pakalolo, Trickboard, Latawki.pl, B-Shop.pl, Bielenda, Viva la Kite, Eli Eli, Kite’s cool.


Kategorie