MŁODA NUTA podczas TAK BRZMI NOWE WARPNO 2013 – FLOATING TRIPPIN' FESTIVAL - Fundacja Kamienica 1

MŁODA NUTA podczas TAK BRZMI NOWE WARPNO 2013 – FLOATING TRIPPIN’ FESTIVAL

MŁODA NUTA podczas TAK BRZMI NOWE WARPNO 2013 – FLOATING TRIPPIN’ FESTIVAL

Category : 2013 , Kultura i sztuka

2img_1516

 

Gorące lato, gorąca scena z Młodą Nutą, dużo pozytywnej i aktywnej zabawy u nabrzeża Alei Żeglarzy w Nowym Warpnie. To wszystko wydarzyło się 27 lipca 2013.

„Tak Brzmi Nowe Warpno” to młodzieżowa impreza zapoczątkowana w 2010r. Każda edycja łączy w spójną całość dużą dawkę lifestylowych, młodzieżowych trendów, które są wyznacznikiem współczesnej kultury panującej wśród młodych ludzi na całym świecie. Tegoroczna edycja prezentowała bardzo różnorodną scenę muzyczną.

http://www.youtube.com/watch?v=IKAbR3n7kpQ

 

 

Wśród zaproszonych artystów mieliśmy przyjemność gościć zespół NATURAL DREAD KILLAZ plasujący się w czołówce polskiej sceny muzycznej z pogranicza gatunków rytmicznego reggae, dancehall i rapu. Ekipa „Naturalsów” rozgrzała widownie do czerwoności. Gorąca noc, jamajskie bity oraz radosna atmosfera były doskonałym odzwierciedleniem pełni trwającego lata. Podczas koncertu na scenie pojawiły się dziewczyny z dancehallowej grupy Buggy Gyals, które w wiadomy sposób podkręciły muzyczną sielankę.

[singlepic id=455 w=320 h=240 float=none]

 

 

Przed wspomnianą grupą wystąpili przedstawiciele czołówki młodej polskiej sceny hip hop. Mowa tutaj o koncertach składów PMM (Polski Mistrzowski Manewr) oraz BONSON & MATEK. Wspominane grupy udowodniły, że nie bez przyczyny stawiane są na równi z najlepszymi artystami tego gatunku.

[singlepic id=423 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=429 w=320 h=240 float=none]

 

Ważnym elementem imprezy była przede wszystkim MŁODA NUTA! Tego dnia mieliśmy przyjemność wysłuchać finalistów i jednocześnie zwycięzców tegorocznej edycji przeglądu. Mowa tutaj o zespole NAMY oraz MIKOSY.

Szczególnie z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkał się występ grupy NAMY. Dobrze brzmiące i selektywne aranże dopełnione mocnym damskim wokalem w opakowaniu niczym zespół Paramore zachwyciły nie jednego entuzjastę gitarowego grania.

[singlepic id=412 w=320 h=240 float=none]

 

MIKOSY, czyli solowy producent muzyki elektronicznej wystąpił na nowowarpieńskiej scenie po raz pierwszy z żywym zespołem. U jego boku zobaczyliśmy perkusistę oraz gitarzystę. Mikosy robił to co do niego należało wrzucając wgniatającą w ziemię elektronikę i wiele ciekawych melodyjnych wstawek. Dla słuchaczy była to nowość, lecz odebrana w jak najbardziej pozytywnym świetle.

[singlepic id=404 w=320 h=240 float=none]

 

W Nowym Warpnie gościliśmy również BEER COASTER, który jest finalistą programu Must Be The Music oraz laureatem Młodej Nuty 2012. Ich specjalnością są bardzo melodyjne, pop-punkowe aranżacje podbijane przez trzy męskie wokale. Słuchając kapeli można poczuć się jak na kalifornijskim wybrzeżu. Koncert Beer Coasterów był bardzo udany, co entuzjastycznie wyraziła miejscowa widownia.

[singlepic id=418 w=320 h=240 float=none]

 

Muzyka brzmiała bez chwili wytchnienia. Koncertowe emocje dopełniały energetyczne Dj sety w wykonaniu: DJ Wojna, DJ Basher oraz DJ Hard Cut. Na zakończenie całej imprezy odbył się również clubbingowy Dj set, przy którym każdy mógł się pobujać.

[singlepic id=457 w=320 h=240 float=none]

 

 

Muzyka była głównym elementem imprezy Tak Brzmi Nowe Warpno. Należy jednak wspomnieć o tym, to co działo się w jej otoczeniu. Wzdłuż Alei Żeglarzy powstał 30 metrowy, sztuczny tor wodny do uprawiania Skimboardu. W programie odbyły się szkolenia, pokazy oraz zawody nagradzane przez szczeciński sklep B-SHOP.PL. Deski fruwały nieprzerwanie. Dało się zauważyć dużą radość ze śmigania na skimowych deskach. Dla mniej wprawionych riderów dostępne były trenażery typu trickboard, dzięki którym każdy mógł poćwiczyć „na sucho”  koordynacje ciała i wyczucie balansu na  desce. Aktywnych zajawek ciąg dalszy… Na wodzie ci bardziej wprawieni mogli uprawiać wakeboard pod okiem doświadczonych riderów. Wzdłuż nabrzeża różnymi trickami popisywali się najlepsi wakeboard’erzy. Wsród nich był Piotr Pawelczyk „Zawodowiec” biorący udział w ogólnopolskim cyklu zawodów WAKE CUP 2013. Ponadto warto dodać, iż na lądzie stacjonował również żyroskop czyli trenażer lotów samolotowych, który wprawia ciało w przeciążenia nawet do 5G.  Międzyczasie dało się dostrzec mini szkolenia dla dzieci z zakresu tańca dancehall w wykonaniu grupy Buggy Gyals.

 

Gmina Nowe Wapno po raz kolejny udowodniła, że zależy jej na rozwoju i organizacji młodzieżowych imprez nastawionych na prezentację nowoczesnej, młodzieżowej muzyki, rozwój i pobudzanie lokalnej społeczności oraz promocję młodych i zdolnych twórców z naszego regionu. Całościowy aranż sprawił, że wydarzenie stało się jedynym tego typu w regionie młodzieżowym świętem nowoczesnej muzyki. Zapraszamy wszystkich do wspólnej i zabawy w kolejnych edycjach cyklu Tak Brzmi Nowe Warpno!

 

 

[nggallery id=8]


Kategorie