RELACJA: Tall Ships Races 2013 - Strefa Sportu Floating Trippin' Festival - Fundacja Kamienica 1

RELACJA: Tall Ships Races 2013 – Strefa Sportu Floating Trippin’ Festival

RELACJA: Tall Ships Races 2013 – Strefa Sportu Floating Trippin’ Festival

Category : 2013 , Sport

ilustacyjne

 

W lipcu 2013 miało miejsce po raz drugi w historii Szczecina największe wydarzenie międzynarodowe w paśmie krajów nadbałtyckich. Mowa o Tall Ships Races 2013, podczas którego jako Floating Trippin’ Festival mieliśmy przyjemność realizować część Strefy Sport zlokalizowanej na wyspie Łasztownia.

Relacja filmowa Floating Trippin’ Festival:

Tall Ships Races to coroczna inicjatywa, której finał odbywa się w jednym z miast nadbałtyckich. Tym razem miłośnicy regat, żeglowania i aktywności wodnych zjawili się stolicy województwa zachodniopomorskiego. Wydarzenie uświetniło wiele wspaniałych atrakcji. Przy nabrzeżu powstała ogromna scena, na której odbyły się koncerty w ramach ESKA MUSIC AWARDS. Wśród muzycznych gwiazd pojawili się m.in. Nelly Furtado, HEY, Ewa Farna, Damian Ukeje, Sylwia Grzeszczak i wielu innych wykonawców.

Strefa Sportu Floating Trippin’ Festival gościła na Łasztowni 4 i 5 lipca. Wyspa została usypana piaskiem dzięki czemu zamieniła się w wielką plażę aktywności. Na potrzeby wydarzenia stworzyliśmy 30 metrowy tor do skimboardu, na którym odbywały się szkolenia i zawody z nagrodami dla wszystkich zainteresowanych. Międzynarodowy akcent Tall Ships Races sprawił, że na „skimie” śmigali przedstawiciele różnych narodowości. Była to doskonała forma łącząca dobrą zabawę i  integrację. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy również stanowiska z trenażerami trickboard oraz trampit. Tuż obok usypane zostały piaszczyste boiska do piłki nożnej oraz siatkówki. Jednym słowem emocji nie brakowało. Cała wyspa, Wały Chrobrego i najbliższe otoczenie to jedno wielkie miasteczko wypełnione różnymi atrakcjami. Najważniejszym jednak symbolem widowiska były piękne żaglowce i jachty cumujące na każdym wolnym skrawku nabrzeża Odry.

 

Strefa Sportu Floating Trippin’ Festival była dofinansowana przez gminę Miasto Szczecin. Dziękujemy również naszym partnerom za wsparcie przy realizacji wydarzenia: Pakalolo, Trickboard, sklep B-Shop, Cropp oraz StopanGo.

Relacja ogólna Tall Ships Races 2013:


Kategorie