“Strefa Sportu - Floating Trippin’ Festival” na Strefie Pomorza Zachodniego podczas Pol’and’Rock Festival 2023! - Fundacja Kamienica 1

“Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival” na Strefie Pomorza Zachodniego podczas Pol’and’Rock Festival 2023!

“Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival” na Strefie Pomorza Zachodniego podczas Pol’and’Rock Festival 2023!

Category : Uncategorized

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych atrakcji jakie przygotowała nasza Fundacja Kamienica1 w Strefie Pomorza Zachodniego podczas tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival w Czaplinku!

 1. ROUNDNET:

Do gry w roundnet potrzebny jest specjalny zestaw składający się z małej gumowej piłki wielkości pomarańczy  oraz koła o średnicy ok 1m na nóżkach z naciągniętą siatką (tzw. SET).

Podstawowe zasady gry:

Przy każdym stanowisku (SECIE) grają jednocześnie 2 zespoły. Każdy zespół składa się z 2 grających. Na początku wszyscy ustawiają się w wyznaczonych miejscach startowych, by po rozpoczęciu rywalizacji każdorazowo o jeden punkt móc poruszać się 360 stopni wokół zestawu.

START:

Jedna z osób rozpoczyna rozgrywkę od serwisu (ma zawsze 2 próby). Następnie drużyna przeciwna porusza się na około zestawu w dowolnym kierunku i odległości od niego i odbija między sobą piłkę dowolną częścią ciała. Każdy z zespołów może odbić piłkę maksymalnie 3 razy. 

Błędy w serwisie lub podczas gry – dotknięcie piłki o ziemię lub tzw. RIM (obręcz SET-a) lub odbicie się piłki więcej niż raz na siatce powoduje stratę punktu przez drużynę atakującą.

Najważniejsza jest zasada Fair Play, bez kontaktowość tej aktywności (nie wolno przeszkadzać drużynie przeciwnej, gdy jest w posiadaniu piłki, blokować itp.) oraz miła atmosfera i dobra zabawa.

Zazwyczaj gra toczy się się do 11, 15 lub 21 punktów.

Więcej informacji znajduje się na:

Uczyć gry będą zeszłoroczni i obecni reprezentanci Polski w roundnet, a także zawodnicy i zawodniczki z grupy Roundnet Szczecin, którą opiekuje się nasza fundacja.

Jeśli jesteś ze Szczecina lub okolic zapraszamy na bezpłatne cykliczne treningi w okresie letnim:

Każdy Poniedziałek, Środa i Piątek w godzinach 17:30 – 19:00 na Jasnych Błoniach w Szczecinie.

Dołącz do grupy Roundnet Szczecin na Facebook, aby być na bieżąco!

https://www.facebook.com/groups/346903925937348

Zaobserwuj i polub także naszą stronę Roundnet Szczecin na Facebook:

https://www.facebook.com/RoundnetSzczecin

Nasze konto na Instagramie Roundnet Szczecin – zaobserwuj koniecznie!:

https://www.instagram.com/roundnetszczecin/

@roundnetszczecin

 1. SUMO:

Sumo to japońska sztuka walki 1 na 1 polegająca na odpowiednich chwytach i próbach wypchnięcia przeciwnika z ringu (dohyo) lub zmuszenia go do dotknięcia podłoża inną częścią ciała niż spód stopy. Dozwolone są chwyty za poziome części pasa i rzucanie przeciwnika, nie można natomiast stosować ciosów:

 • uderzenie zamkniętą pięścią lub atak palcami w oczy,
 • kopnięcia powyżej kolana,
 • ciągnięcie za włosy,
 • zaciśnięcie palców na krtani,
 • trzymanie przedniej lub tylnej pionowej części pasa,
 • uchwyt za mniej niż trzy palce,
 • uderzenia sierpowe (dozwolone są jedynie ciosy proste nasadą dłoni).

Do dyspozycji będą dwa kolorowe stroje ochronne do walki sumo oraz miękka mata (dohyo) wyznaczająca pole walki. Tak wyposażeni zawodnicy będą mogli toczyć pojedynki.

 1. KANJAM:

KanJam to gra bezkontaktowa z talerzem frisbee i dwoma koszami oddalonymi od siebie o 15 metrów. 

Rywalizacja toczy się między 2 zespołami, z których każdy składa się z 2 osób. Osoby z jednej drużyny stają po obydwu stronach (każda przy jednym z koszy) i tak samo robią osoby z drugiej drużyny. Najpierw do stanowisk podchodzą obydwie osoby z pierwszej drużyny gdzie jedna z osób wykonuje rzut dyskiem do kosza znajdującego się naprzeciwko, a druga osoba z tej samej drużyny pomaga w uzyskaniu punktu/punktów. Potem rzut wykonuje drużyna przeciwna. Gdy znowu rzut wykonuje drużyna pierwsza, to tym razem rzuca dyskiem osoba, która poprzednim razem pomagała i analogicznie sytuacja wygląda w przypadku drugiej drużyny.

Celem gry jest zdobycie 21 punktów przez drużynę. Aby zdobyć punkty, dysk rzucony przez jedną z osób w drużynie musi trafić w specjalne otwory umieszczone po bokach kosza lub musi zostać odbity przez partnera tak, aby wpadł do niego.

 1. TRICKBOARD:

Trickboard jest to zestaw składający się z deski i wałka służący do nauki i ćwiczenia równowagi, dzięki któremu każdy kto skorzysta ze stanowiska wzmocni swoje mięśnie głębokie i szybkość reakcji.

Zadanie polega na tym by osoba utrzymała się jak najdłużej na desce, która znajduje się na wałku tak, aby żadna z części deski nie dotykała ziemi.

“Uczymy, bawimy i pomagamy – żyć z pasją, aktywnie i z uśmiechem” dla Was cały rok na okrągło już od 12 lat!

#PomorzeZachodnie

#PomorzeZachodnieNews

@PomorzeZachodnie

@PomorzeZachodnieNews

““Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival” jest zadaniem publicznym współfinansowanym ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.”Kategorie