Strefa Sportu - Floating Trippin’ Festival 2021 - Fundacja Kamienica 1

Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival 2021

Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival 2021

Category : Uncategorized

Co? Strefa Sportu – Floating Trippin’ Festival

Gdzie? Plaża na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Kiedy? W dniach 31.07.2021 w godz. 10.00-18.00 i 1.08.2021 w godz. 10.00 do 14.00

Dla kogo? Dla każdego kto lubi sport i rekreację!

Za ile? Bezpłatnie

Zapraszamy Was do aktywnego udziału w Strefie Sportu – Floating Trippin’ Festival !

Stworzyliśmy ją dla Was w ramach wydarzenia Żagle 2021. Na plaży Wyspy Grodzkiej w Szczecinie Fundacja Kamienica1 przygotowała dla Was atrakcje sportowo-rekreacyjne, których możecie spróbować zarówno w gronie znajomych jak również przy okazji rodzinnego spaceru odwiedzając Łasztownię podczas wydarzenia Żagle 2021.

Przygotujcie się na dobrą zabawę na stanowiskach:

Roundnet – nowej gry zbliżonej do siatkówki

Kan Jam – gry wykorzystującej elementy rzutów dyskiem frisbee

Trickboard – przyrządu służącego do ćwiczenia równowagi 

Rezonansu uśmiechu – symulatora jazdy na desce używanego do ćwiczeń mięśni głebokich

Będziemy bawić się na plaży więc nie zapomnijcie o ochronie przed słońcem i dobrym humorze! 

Stanowiska będą obsługiwane przez animatorów, którzy zapewnią instruktaż i pomogą w ćwiczeniach i zabawie. Uczestniczyć mogą osoby w różnym wieku zarówno dorośli jak i dzieci za zgodą opiekunów.

Orgaizator: Fundacja Kamienica1

Partner: Roundnet Szczecin

Działanie finansowane jest ze środków Gminy Miasto Szczecin

Zapoznaj się z regulaminem wydarzenia

Dodatkowe informacje o atrakcjach: 


Roundnet to gra pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono sympatyków. Gra może mieć charakter rekreacyjny (w gronie rodzinnym, znajomych) lub sportowy (zawody o różnym szczeblu). Do gry udostępnione będą specjalne zestawy składające się z małej piłki oraz koła o średnicy ok 1m z naciągniętą siatką (tzw. SET).

Podstawowe zasady gry:

Przy jednym secie grają jednocześnie 2 zespoły. Każdy zespół składa się z 2 graczy. Jeden z zawodników rozpoczyna rozgrywkę od serwu uderzając piłkę dłonią w kierunku siatki. Następnie zawodnicy drużyny przeciwnej poruszają się na około zestawu i odbijają między sobą piłkę. Każdy z zespołów może odbić piłkę maksymalnie 3 razy tak aby nie spadła na ziemię i trafiła ponownie w siatkę. Błędy w serwisie lub dotknięcie piłki o ziemię i tzw. RIM (uderzenie piłki w obręcz SET-a) powoduje uzyskanie punktu przez drużynę przeciwną. Zazwyczaj gra toczy się się do 11, 15 lub 21 punktów.

Więcej informacji znajduje się na:

UWAGA !!!

Już 21 i 22 sierpnia w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Polski w Roundnet, w których można wziąć udział. W zależności od doświadczenia wystartujesz w odpowiedniej kategorii.

Więcej informacji wkrótce! 

KanJam to zwinna gra bezkontaktowa z talerzem frisbee i dwoma koszami oddalonymi od siebie o ok. 15 metrów. Gra przeznaczona jest dla czterech graczy, którzy próbują trafić do kosza drugiej drużyny i zebrać jak najwięcej punktów. Zazwyczaj gra toczy się do 21 punktów. Drużyna, która trafi do kosza bez pomocy osoby z drużyny, natychmiast wygrywa.

Trickboard jest to przyrząd składający się z deski oraz wałka i służy do nauki równowagi oraz wykonywania różnego rodzaju tricków. Dzięki niemu użytkownicy wzmocnią swoje mięśnie głębokie i szybkość reakcji. Spróbuj swoich sił i sprawdź jak długo utrzymasz się na desce!

Rezonans uśmiechu czyli symulator jazdy na desce nie tylko wywołuje uśmiech na twarzy ćwiczących ale również masuje całe ciało, pomaga w utrzymaniu równowagi i ćwiczy mięśnie głębokie odpowiadające między innymi za prawidłową postawę całego ciała.

Kilka słów o naszej organizacji:

Fundacja Kamienica 1 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Działa od 2011 r. pomagając innym organizacjom oraz osobom potrzebującym wsparcia. Promuje zdrowy i aktywny tryb życia oraz uczy, jak żyć z pasją i z uśmiechem. Podąża za nowymi trendami i realizuje niecodzienne działania, podczas których prezentuje nowe formy aktywności takie jak np. roundnet czy też frisbee. Najmłodszym przypomina również stare gry podwórkowe. Fundacja aktywizuje też Panie w ramach projektu pn.„Babskie sprawy”. Projekt został wyróżniony w konkursie Pozarządowy Szczecin 2020. Podejmowała wielokrotne działania sportowo – rekreacyjne realizując projekty, dzięki którym uczymy żyć aktywnie z pasją i z uśmiechem.

https://kamienica1.pl/

Kategorie